کیش سلام – KishSalam
0

کشتی یونانی کیش

کشتی یونانی کیش-کیش سلام
بازدید 76

کشتی یونانی کیش

ساحل های جزیره کیش هر کدام به تنهایی زیبا و دیدنی هستند اما یکی از این ساحل ها به واسطه وجود یک کشتی به خصوص با داستانی پشت پرده خود، تبدیل به یکی از مکان های دیدنی و تاریخی در جزیره کیش شده است، کشتی یونانی کیش در دل خود راز های را پنهان کرده که هر کسی از آنها اطلاع ندارد؛ همراه کیش‌سلام باشید تا با این کشتی به گل نشسته در کیش بیشتر آشنا شویم.
جزیره کیش یکی از زیبا ترین جزیره های جنوبی در کشورمان بوده که دارای انواع تفریحات هیجان انگیز آبی و غیر آبی متنوع، جاذبه های گردشگری و تفریحی و مکان های دیدنی تاریخی و گردشگری بسیار است که در بین مسافران و گردشگران تبدیل به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در کشور شده است. از سرگرمی های متنوع و مختلف این جزیره دوست داشتنی می‌توان به ساحل گردی، بازار گردی، تفریحات دریایی و تفریحات غیرآبی، دیدن از مکان های گردشگری و تاریخی همچون کشتی یونانی اشاره کرد.
در این مقاله از کیش سلام به سراغ معرفی یکی از جاذبه های گردشگری و تاریخی جزیره کیش یعنی کشتی یونانی رفته‌ایم و قصد داریم تا هر آن چیزی که لازم است درباره کشتی یونانی جزیره کیش بدانید را به شما بگوییم.
در ادامه مقاله کشتی یونانی کیش خواهید خواند:
– تاریخچه کشتی یونانی کیش
-کشتی یونانی کیش، چشم اندازی رویایی از غروب آفتاب جزیره
-جزیره کشتی یونانی

تاریخچه کشتی یونانی کیش

داستان این کشتی به گل نشسته در ساحل جزیره کیش، از جایی شروع شد که در سال 1943 میلادی یا به عبارتی 1322 شمسی، شرکت ویلیام همیلتون شروع به ساختن کشتی بزرگ در بندر گلاسکو در کشور ایسلند نمود، با اینکه ساخت این کشتی هنوز تمام نشده بود اما مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته بود؛ متاسفانه هیچکس از سرنوشت ناراحت کننده این کشتی اطلاعی نداشت. پس از تکمیل شدن شرکت کشتی ویلیام همیلتون ، در سال های اولیه زندگی خود توسط دو کشور انگلستان و ایران به فرزندخواندگی گرفته شد؛ این کشتی نام های بسیاری را به خود دیده است؛ از نام های که به این کشتی داده‌اند می‌توان به اپایر ترومپ یا کوروش پارسی اشاره کرد، نچرالیست و همدان نیز از دیگر نام های بوده که به این کشتی داده شده بود. در آخر نیز این کشتی با رفتن به یونان با نام کولا اف شناخته شد. کشتی کولا اف در سالهای متعددی بسیار دست به دست شد در حدی که دیگر توانی برای ادامه دادن و حرکت نداشت. در سفری که از قضا آخرین سفر این کشتی در سال 1345 صورت گرفت، این کشتی در نزدیکی روستای باغو جزیره کیش به گل نشست و تا به امروز مهمان خلیج فارس شده است. از آنجایی که آخرین مالک این کشتی کشور یونان بوده، در جزیره کیش و ایران با نام کشتی یونانی شناخته می‌شود و به شهرت رسیده است. به گفته بسیاری علت به گل نشستن این کشتی مه آلود بودن هوا بوده است، اما به هر حال چه کسی از واقعیت ماجرا خبر دارد؟ کشتی یونانی هنگام به گل نشستن حامل مواد سوختی بسیاری بوده که البته هنگام به گل نشستن آن تخلیه شده است. باید گفت که این کشتی چندان میلی به غرق شدن نداشته چرا که بعد از آتش زدن نیز هنوز سرپا بوده است. به هر حال همین که روح این کشتی در آرامش است کافی است؛ البته باید بگوییم که وجود این کشتی باعث شده تا منظره غروب آفتاب چندین برابر با وجود آن زیباتر بشود و اگر که به جزیره کیش سفر کرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم تا حتما غروب آفتاب را در کشتی یونانی برای یک بار هم که شده تماشا کنید. بسیاری از شرکت ها پس از به گل نشستن این کشتی تلاش کردند تا این کشتی سالخورده را از دل دریا خارج کنند اما متاسفانه هیچکدام موفق نشدن چرا که کشتی مکان ابدی خود را پیدا کرده و بود و میلی برای رفتن و خارج شدن از آن را نداشت.
در حال حاضر 80 سال از عمر این کشتی سالخورده می‌گذرد و در آب های خلیج فارس کنج عزلت خود را برگزیده است؛ پیشنهاد می‌کنیم اگر تا به حال این کشتی را ندیده‌اید و یا عکس یادگاری با آن ندارید سریعتر برنامه سفری به جزیره کیش بچینید و تا قبل از آنکه این کشتی فرتوت تصمیم به رفتن به خواب ابدی را بگیرد با آن عکسی یادگاری بگیرد.

کشتی یونانی کیش-کیش سلام

کشتی یونانی جزیره کیش

کشتی یونانی کیش، چشم اندازی رویایی از غروب آفتاب جزیره

همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم، کشتی یونانی یکی از جاذبه های گردشگری جذاب در جزیره کیش بوده که دقیقا در محلی قرار دارد که خورشید از سمت مغرب فرود می‌آید و از دیده ما محو می‌شود، و همین موضوع صحنه‌ای بس زیبا و تماشایی را به وجود می‌آورد؛ بسیاری از کسانی که به جزیره کیش سفر می‌کنند شیفته و مجذوب غروب های کشتی یونانی کیش می‌شوند و آن را یکی از زیباترین مشاهدات خود می‌داند که تا مدت های بسیار در خاطراتشان جا خوش میکند؛ هنگامی که آفتاب تصمیم به رفتن می‌گیرد، در پس زمینه کشتی تلالو های سرخ و نارنجی را می‌توانید ببینید که در عقیق قرمز دریا غرق می‌شوند صحنه‌ای بس دل انگیز و تماشایی، اگر که در ساحل کشتی یونانی بنشینید و مشغول تماشای غروب آفتاب و کشتی یونانی شوید، اصلا گذر زمان را حس نخواهید کرد چرا که آرامشی که وجود شما را در برگرفته شما را در خود غوطه ور خواهد کرد و به خلسه‌ای شیرین و عمیق خواهید رفت. آسمانی رنگارنگ، خورشیدی طلایی و کشتی که مانند نگینی در وسط این بوم نقاشی قرار گرفته، زیباترین قابی است که می‌توانید در ذهنتان ثبت کنید. قدم زدن در امتداد ساحل کشتی یونان اما خود ماجرایی دیگر است؛ لمس شن های نقره فام و حس کردن موج ها زیر پا گویی باعث می‌شود که روحتان به پرواز درآید و لذتی غیرقابل وصف وجودتان را در برگیرد.
مطمئنا درون این کشتی نیز پر از رمز و راز و زیبایی های دیدنی است، اما خوب از آنجایی که این کشتی عمر خود را کرده و فرتوت است، اینکار کمی خطرناک است و بهتر است از دور به ستایش زیبایی آن بپردازیم. گفتنی است که در بعضی از شب ها نیز شهرداری جزیره کیش با کمک پروژکتور نورپردازی های بسیار زیبایی را بر روی کشتی یونانی کیش اعمال می‌کند که زیبایی آن را دو چندان کرده و نمایی خاص را به این کشتی زیبا می‌بخشد. گفتنی است که در نزدیکی کشتی یونانی کیش پارکی ساحلی احداث شده که شما می‌توانید با نشستن بر روی صندلی های قرار گرفته در آن به راحتی از نورپردازی های صورت گرفته بر روی کشتی یونانی کیش لذت ببرید.

جزیره کشتی یونانی

همانطور که گفتیم این کشتی حتی قبل از تکمیل شدن نیز مورد توجه بسیاری از افراد بود چه بسا که حالا دارای داستانی به خصوص و غمناک نیز هست، همین موضوع باعث شده بود که بسیاری از افراد چه از داخل ایران و یا چه خارج ایران برای دیدن کشتی به گل نشسته به جزیره کیش سفر کنند. با گذشت چندین سال از به گل نشستن این کشتی اما هنوز هم بسیاری از افراد هستند که علت سفرشان به جزیره کیش را دیدن این کشتی زیبا و غروب های آن اعلام می‌کنند.
سخن آخر
کشتی یونانی کیش یکی از یادگاری های ناخواسته‌ای است که با پای خود به این جزیره آمده و تصمیم به ماندن در ساحل های این جزیره و زیباتر کردنش را با حضور دائمی خود در آنها گرفته است، این کشتی تبدیل به یکی از تماشایی ترین جاذبه های جزیره کیش شده که حتی برخی از افراد نیز به خاطر علاقه و کنجکاوی به دورن این کشتی رفته‌اند و فیلم های از داخل کشتی تهیه کرده‌اند. اگر به جزیره کیش سفر کرده‌اید حتما از این کشتی به گل نشسته دیدن کنید.
چنانچه خاطره‌ای از رفتن به کشتی یونانی کیش را دارید در قسمت نظرات با ما و دیگر همراهان کیش سلام به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *