کیش سلام – KishSalam
0

مجموعه پارس سافاری کیش

مجموعه پارس سافاری کیش- کیش سلام
بازدید 71

مجموعه پارس سافاری کیش

تفریحات کیش

بلیط تفریحات کیش

سافاری کیش

سافاری کیش یکی از مهیج  ترین تفریحات جزیره کیش بوده که اگر زیاد اهل آبتنی و تفریحات آبی نیستید، گزینه‌ای کاملا مناسب برای شما خواهد بود؛ در این مطلب از کیش‌سلام به بررسی تمام نکاتی که لازم است تا درباره پاک سافاری کیش و تفریحات آن بدانید پرداخته‌ایم.

سافاری کیش مجموعه‌ تفریحی وسیعی غیر آبی است که در بین تفریحات جزیره کیش، مناسب آن دسته از مسافرانی است به دنبال هیجان و تفریح هستند و دلشان نمی‌خواهد که چندان با دریا و آب سروکار داشته باشند.

در بین تفریحات این مجموعه، معروف ترین تفریح پارک سافاری کیش، تور سافاری با ماشین های آفرود است، اگر که چندان میانه خوبی با ماشین های آفرود ندارید و یا با کودک خردسال خود به این مجموعه تفریحی رفته‌اید، جای نگرانی نیست چرا که می‌توانید از دیگر آیتم های هیجان انگیز این مجموعه بزرگ لذت ببرید. گفتنی است که تور های سافاری تنها با خودروهای آفرود صورت نمی‌گیرند و می‌توانید به انتخاب خودتان با ماشین های باگی، موتور و یا حتی شتر به گشت سافاری رفته و در صحرای کیش به ماجراجویی بپردازید و از دیدن حیات وحش این منطقه زیبا لذت ببرید.

در این مقاله از کیش‌سلام نخست با مفهوم سافاری آشنا خواهید شد و سپس در مورد مجموعه سافاری کیش و تفریحات آن می‌خوانید.

سافاری کیش چیست؟

با شندین نام سافاری اغلب ماشین های آفرودی، لندکروز و صحرانوردی به ذهنمان خطور می‌کند اما باید بگوییم که مفهوم سافاری بسیار گسترده تر بوده و تنها محدود به رانندگی و ویراژ دادن به روی تپه های شنی نمی‌شود.

خود واژه سافاری کلمه‌ای از زبان سواحلی شرق آفریقا بوده که به معنای سفر است.

هنگام صحبت از سافاری، اغلب به بیابان گردی، دشت گردی، طبیعت گردی، صحرا گردی با خودروهای دو دیفرانسیلی مانند جیپ و یا خودروهای چهار دیفرانسیلی مانند لندکروز و هایلوکس به ذهنمان خطور می‌کند؛ اما شاید برایتان سوال شده باشد که تاریخچه این کلمه چیست و در دنیای امروز به چه چیزی سافاری می‌گوییم؟

در زمان های گذشته، سافاری گشت و بازی بوده اقوام محلی آفریقا برای شکار حیواناتی نادر و باشکوهی مانند کردگدن انجام می‌داند. پس از افزایش نگرانی ها محیط زیست و ممنوعیت شکار حیوانات، معنای این واژه نیز تغییر کرد و جای خود را به چیزی زیباتر و مهیج  تر که ما امروزه آن را می‌شناسیم، داد؛ در حال حاضر به سفر های که به دل طبیعت و جهت لمس آن و تماشای حیوانات در محیط زندگی طبیعی خود انجام می‌شود، سافاری می‌گویند.

در این نسخه از سافاری آزاری به حیات وحش نمی‌رسد و صرفا لازم نیست تا با ماشین های آفرودی به این سفر بروید و می‌توانید با کمک چهارپایانی مانند شتر، تور سافاری هیجان انگیزی را داشته باشید.

مجموعه پارس سافاری کیش

این مجموعه که در سال 1392 و در 500 هزار متر مربع مساحت ساخته شد، اولین و بزرگترین مجموعه برگزار کننده تورهای سافاری در ایران بوده که در کنار ارائه تور های سافاری خود با ماشین های آفرود، موتور های چهارچرخ، ماشین ها باگی و همینطور شترسواری، پارک سافاری کیش برای مسافران تفریحات هیجان انگیز دیگری را نیز در نظر گرفته است که گفتنی است این تفریحات مختص به بازه سنی خاصی نبوده و هر کسی می‌تواند از آنها لذت ببرد.

مجموعه پارس سافاری کیش- کیش سلام

مزرعه حیوانات سافاری کیش

در ادامه به معرفی تفریحاتی که در پارک سافاری کیش می‌توانید از آنها لذت ببرید، پرداخته‌ایم؛

تور سافاری کیش

 اصلی ترین آیتیم مجموعه پارک سافاری، تور سافاری بوده که تجربه آن را به همه افراد پیشنهاد می‌کنیم، در این تور شما با استفاده از ماشین های لندکروز آفرود سواری بر روی تپه های شنی جزیره کیش به هیجان انگیزترین شکل ممکن را تجربه میکنید. به علت اینکه راندن این خودروها نیاز به مهارت بالای دارد و توسط رانندگانی مجرب، رانده می‌شود، شما امكان درخواست راندن خودرو را نخواهید داشت.

اگر که تصور می‌کنید لذت سافاری تنها در راندن خودرو است باید بگوییم که سخت در اشتباه‌اید چرا که راننده با مهارتی که در کنترل و راندن ماشین دارد، می‌توانید بهترین سواری عمرتان را به شما هدیه دهد. مسیری که در این تور طی خواهید کرد 5 کیلومتر بوده که بسته به سرعت خودرو زمان آن متفاوت خواهد، برای مثال ظرفیت خودروی لندکروز 6 نفر بوده و شما نمی‌توانید تنها و یا کمتر از ظرفیت ماشین از آن بهره ببرید، لازم به ذکر است، کودکان زیر 6 سال مجاز به استفاده از سافاری نیستید و برای کودکان بالای 6 سال تهیه بلیط ضروری است.

تور سافاری با ماشین باگی

ماشین باگی نوعی خودروی کارتینگ مناسب آفرود است، این خودروهای کوچک ظرفیت 1 الی 25 نفره را دارند و مناسب استفاده در مسیر های صعب‌اعبور و ناهوای مانند مسیرهای شنی و بیابانی است. با توجه به وزن کم و سواری ایمنی که ماشین های باگی دارند، می‎توانید تور سافاری هیجان‌انگیز و لذت بخشی را تجربه کنید. برخلاف آیتم قبل در تور باگی شما خود کنترل ماشین را بر عهده دارید و می‌بایست یکی از شما به رانندگی تسلط داشته باشد. همانطور که گفتیم مسیر این تور 5 کیلومتر بوده و شما پشت سر راهنمایی تور این مسیر را می‌پیماید و اگر شانس با شما یار باشد می‌توانید آهوان زیبایی کیش را مشاهده کنید. معمولا طی این مسیر 15 دقیقه زمان می‌برد. گفتنی است که آیتم باگی خانواده نیز وجود دارد که ظرفیتی 5 نفره داشته و تفاوتی آن با باگی 2 نفره اسن است که هدایت خودرو توسط راننده مجموعه است. تور باگی مناسب برای افراد بالای 15 سال بوده و کودکان میتوانند از ماشین های باگی مخصوص مناسب سنین 6 تا 12 سال استفاده کنند.

مجموعه پارس سافاری کیش- کیش سلام

پیست موتورهای تریل

پیست موتورهای تریل

در این آیتم شما با استفاده از موتورهای چهار و دوچرخ به آفرود سواری در پیست موتور تریل مجموعه سافاری خواهید پرداخت؛ موتورهای که می‌توانید برای این تجربه هیجان‌انگیز از بینشان انتخاب کنید شامل موتورهای باگی، کراس، تریل و ای‌تی‌وی میشود که در مسیرهای پر پیچ و خم این پیست می‌توانید خود را به چالش بکشید.

بانجی شوتینگ

نخستین آیتمی که هنگام ورود به پارک سافاری نظر هر گردشگری را به خود جذب می‌کند، بانجی شوتینگ بوده که یکی از مهیج ترین تفریحات مجموعه سافاری کیش است. در بانجی شوتینگ شما به کمک دو کش بانجی و تجهیزات دیگری که به خود متصل می‌کنید، توسط موتوری به عقب کشیده و سپس به آسمان پرتاب می‌شوید که باعث می‌شود هیجان وصف ناپذیری را تجربه کنید.

پینت بال در سافاری کیش  

پینت بال که دیگر نیاز به معرفی ندارد، این تفریح جذاب که بیشتر مورد علاقه خانواده ها و یا گروه های پرجمعیت است یکی از بهترین ورزش های گروهی است که می‌توانید همراه با عزیزانتان تجربه کنید. همچنین که در این مجموعه کلاس های آموزشی پینت بال نیز برای علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

تونل وحشت

اگر به دنبال ترس و هیجان باشید می‌توانید از تونل وحشت مجموعه سافاری دیدن کنید، در تونل وحشت تونل های بسیاری همراه با آیتم های ترسناک و دست ساز منتظر شما هستند تا به شما احساس ترس، هیجان و آدرنالین را منتقل کنند.

مجموعه پارس سافاری کیش- کیش سلام

سافاری در کیش

هرم مومیایی

در این هرم که یک مسیر 100 متری در پیش روی شما قرار دارد، پر از ترس و هیجان بوده که گوشه‌ای از چیزهای که با آن قرار است روبرو شوید صداهای وهم‌آلود و ترسناکی است، باقی را می‌بایست خودتان در هرم مومیایی کشف کنید چرا که نمی‌توان وحشت آنها را در کلمات گنجاند.

زورب‌بال سافاری

   یکی دیگر از تفریحات منحصر به فرد در پارک سافاری، زوب بال است، زورب یک توپ دولایه بزرگ بوده که یکی از لایه های آن با هوا و دیگری با کمی آب پر شده است، که شما تنها یا همراه با یک نفر دیگر از یک تپه با شیب ملایم به پایین قل می‌خورید. برای استفاده از این تفریح می‌بایست حداقل 14 سن داشته باشید؛ همچنین نگران لباس های خود نباشید چرا که در پارک سافاری کیش، جهت استفاده از زورب‌بال به شما کاور ضدآب داده میشود.

دیگر تفریحات پارک سافاری کیش

-کارتینگ

-موتورهای  ATV

-موتورهای دریفت ترایک

-ترامپولین

-مزرعه حیوانات

-سینما 9 بعدی

-عینک واقعیت مجازی

-قایق بامپر

-ماشین های کوبنده

-مینی گلف

-شترسواری

در ادامه به ساعات کاری مجموعه پارک سافاری کیش، آدرس این مجموعه پرداخته‌ایم؛

  ساعت کاری سافاری کیش

تفریحات مجموعه پارس سافاری همه‌روزه، حتی جمعه‌ها، از ساعت 16 الی 21 در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.

آدرس پارس سافاری کیش: بلوار امام خمینی، فرودگاه کیش، بلوار سافاری، جنب فاز 3 صنعتی

سخن آخر

مجموعه پارس سافاری کیش، تنها برگزار کننده تورهای بیابان گردی و آفرود نبوده و دارای تفریحات متنوع و گوناگونی است که مطمئنا هر کسی با هر سلیقه می‌تواند اوقات خوشی را در این مجموعه تجربه کند.

در این مقاله از کیش‌سلام تلاش کردیم تا شما را با یکی از بزرگترین مجموعه های تفریحی کیش یعنی سافاری کیش آشنا کنیم و تمام اطلاعاتی که ممکن است در رابطه با این پارک به کارتان بیاید را گردهم بیاوریم، امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید بوده باشند.

تجربه، دیدگاه و نظرات خود را درباره این مجموعه تفریحی در قسمت نظرات برای ما و دیگر همراهان کیش‌سلام بنویسید.

تفریحات کیش

بلیط تفریحات کیش

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *