کیش سلام – KishSalam
0

راه های سفر زمینی به کیش

راه های سفر زمینی به کیش- کیش سلام
بازدید 106

راه های سفر زمینی به کیش

سفر زمینی همیشه طرفداران خاص خود را داشته و بسیاری از افراد این نوع از سفر را به نسبت سفر های هوایی ترجیح می‌دهند، اگر که شما هم جزو این دسته از افراد هستید و قصد دارید به  جزیره کیش سفر کنید، خبر خوب برای شما اینکه تنها راه سفر به جزیره کیش، برخلاف تصور منتهی به سفر هوایی نشده و شما می‌توانید از سه روش مختلف اتوبوس، قطار و ماشین شخصی به این جزیره سفر کنید که البته انتهای همه آنها به چند ساعتی کشتی سواری و مسیر دریایی می‌رسد.

در ادامه این مقاله از کیش‌سلام قصد داریم تا شما را با تمام راه های زمینی سفر به کیش و نحوه استفاده از هرکدام برای رسیدن به جزیره کیش آشنا کنیم، پس با کیش‌سلام همراه باشید.

راه های سفر زمینی به کیش- کیش سلام

سفر زمینی به کیش

چطور با ماشین شخصی به کیش برویم؟

بسیاری از مسافران و گردشگران ترجیح می‌دهند که با ماشین شخصی خود سفر کنند، اگر که تصمیم دارید با ماشین به جزیره کیش سفر کنید، از هر مبدای که در آن قرار دارید باید به سمت بندر عباس بروید و با استفاده از بنادر چارک، بندر لنگه یا بندر آفتاب با استفاده از لندیگراف ها و طی مسیری در دریا خود را به کیش برسانید، پیشنهاد کیش‌سلام به شما استفاده از بندر چارک بوده که گزینه‌ای مناسب تر بوده چرا که از امکانات بهتر و لندیگراف های مجهز تری به نسبت بندر آفتاب جهت حمل خودرو برخوردار است.

برای مثال اگر که قصد دارید از تهران با مشاین شخصی خود به جزیره کیش سفر کنید، باید در ایتد به سمت جاده تهران به کرمان رفته و سپس جاده کرمان به بندر عباس را طی کنید. سپس به یکی از بنادر گفته شده رفته و با تحویل خودرو خود درون شناور های مخصوص و طی مسیر دریایی در نهایت به جزیره کیش خواهید رسید.

چطور با قطار به کیش برویم؟

اگر که ترجیح می‌دهید که ماشین همراه خود نیاورید و به دنبال گزینه‌ای اقتصادی تر به نسبت بلیط هواپیما هستید، می‌توانید سفر با قطار به کیش را در نظر داشته باشید، برای اینکار کافی است تا از مبدا خود بلیطی به مقصد بندر عباس تهیه کنید و بعد از رسیدن به بندرعباس با کمک تاکسی و یا اتوبوس به یکی از بنادر چارک یا بندر آفتاب رفته و با کمک شناور های دریایی راهی جزیره کیش شوید.

چطور با اتوبوس به کیش سفر کنیم؟

از دیگر راه های زمینی جهت دسترسی به جزیره کیش، سفر با اتوبوس بوده، البته عده کمی از افراد از این روش برای سفر به جزیره کیش استفاده می‌کنند و بیشتر ترجیح می‌دهند تا با اتومبیل شخصی و یا قطار به جزیره کیش سفر کنند؛   با این حال اگر تصمیم گرفته‌اید تا با استفاده از اتوبوس به کیش سفر کنید، تا از شهر مبدا خود به مقصد بندرعباس بلیط گرفته و پس از به یکی از بنادر چارک و یا بندر آفتاب رفته و با تهیه بلیت شناورها و طی مسیری دریایی به جزیره کیش بروید. یکی از مزیت های این سفر یعنی سفر با اتوبوس، امکان تماشای مناظر اطراف و لذت بردن از طبیعت بکری است که در طی مسیرتان قرار دارد.

کدام یک از بنادر به کیش نزدیکتر است؟

با توجه به  اینکه در انتها باید با کمک یکی از سه بندر آفتاب، بندر چارک و بندر لنگه به جزیره کیش بروید، سوالیکه برای کاربران پیش می‌آید این بوده که کدام یک از سه بندر نام برده به جزیره کیش نزدیک تر بوده؟

راه های سفر زمینی به کیش- کیش سلام

بنادر نزدیک به کیش

کدام بندر به جزیره کیش نزدیک تر است؟

-بندر آفتاب

بندر آفتاب به نسبت دو بندر دیگر از مسافت کوتاه تری نسبت به جزیره کیش برخوردار بوده و به کیش نزدیکتر است، شما در کمتر از 30 دقیقه می‌توانید از این بندر به جزیره کیش برسید؛ فاصله بندر آفتاب تا جزیره کیش حدودا برابر با 18 کیلومتر است، شناور های مسافربری بندر آفتاب برای رسیدن به جزیره کیش حدودا 30 دقیقه زمان نیاز دارند و در مورد  شناورهای مخصوص خودرو و لندیگراف های این زمان به یک ساعت افزایش پیدا می‌کند؛ بندر آفتاب در غرب استان هرمزگان قرار داشته و از سمت استان فارس می‌توانید با استفاده از خودرو به این بندر بروید.

-بندر چارک

دومین بندر که به جزیره کیش نزدیک است و می‌توانید در سفر های زمینی خود از آن استفاده کنید، بندر چارک بوده، اتوبوس های شناور از این بندر تا جزیره کیش زمانی برابر با 1 ساعت را برای رسیدن به این جزیره نیاز خواهند داشت، در مورد  شناور های مخصوص حمل خودرو و لندیگراف ها این زمان حدودا برابر با دو ساعت و سی دقیقه  خواهد بود.

-بندر لنگه

در مرتبه آخرین بندر که در مقام دورترین بندر نسبت به جزیره کیش قرار می‌گیرد، بندر چارک قرار دارد که برعکس دو بندر قبل نزدیک  به شهر بندر عباس قرار دارد؛ اما این بندر دارای بیشترین زمان سفر دریایی به کیش بوده که زمان مورد نیاز اتوبوس های شناور برای رسیدن به جزیره کیش از بندر لنگه برابر با دو ساعت و سی دقیقه بوده؛ شناور های مخصوص حمل خودرو و لندیگراف ها نیز حدودا چهار ساعت زمان نیاز دارند تا به جزیره کیش برسند؛ در نتیجه می‌توان گفت که در سفر زمینی طولانی ترین مسیر برای رسیدن به کیش از بندر لنگه بوده و کوتاه ترین مسیر از نظر زمانی برای رسیدن به جزیره کیش از بندر آفتاب است.

سفر به کیش با قایق های بزرگ

یکی دیگر از راه های سفر به جزیره کیش به کمک قایق های بزرگی بوده که می‌توانید در بنادر آفتاب، بندر چارک و بندر لنگه پیدا کنید، اگر به سفر دریایی و سفر با قایق علاقه داشته باشید، میتواند یکی از این قایق ها را اجاره کرده و ادامه سفر زمینی خود را با کمک این قایق ها به کیش طی کنید، سفر با این قایق ها طولانی تر به نسبت شیوه های دیگر بوده و توسط یک الی دو نفر به مقصد جزیره کیش هدایت می‌شوند و شما می‌توانید در طول مسیر از منظره های اطراف خود لذت ببرید.

راه های سفر زمینی به کیش- کیش سلام

سفر به کیش با لندیگراف

نکات مهم در رابطه با سفر زمینی به کیش

در آخر با انتخاب و مشخص کردن مسیر های خود و رسیدن به بنادر مورد نظر، باید توجه داشته باشید که باید از وسیله های حمل و نقل دریایی برای رسیدن به کیش استفاده کنید و مدتی را بر روی دریا سپری خواهید کرد، از این رو به نکاتی که در ادامه به آنها پرداخته‌ایم توجه لازم را داشته باشید.

دریازدگی را جدی بگیرید!

همانطور که مطلع هستید بخشی از سفر شما مسیری دریایی خواهد داشت از این رو احتمال دریازدگی در بین افراد خواهد بود که به علت تکان های کشتی و احساس نداشتن تعادل است، خصوصا اگر قبلا سفر دریایی نداشته باشید، ممکن است احساس سرگیجه و حالت تهوع داشته باشید، از این رو چنانچه که سابقه‌ی بیماری مشابه دارید، بهتر است تا پیش از سفر مشورتی با پزشک خود داشته باشید.

به تفاوت آب و هوایی مبدا و مقصد توجه کنید!

جزیره کیش در جنوب ایران قرار داشته و در بیشتر فصول سال دارای آب و هوای گرم و شرجی است، حتی در زمستان هم نسبت به بیشتر نقاط کشور گرم تر بوده از این رو هنگام جمع کردن وسایل خود باید این تفاوت را نسبت به شهر مبدا خود در نظر داشته باشید. بهتر است تا در بین لوازم خود لباس گرم برای استفاده در طول مسیر و شهرهای سرد و لباس های تابستانه برای استفاده در شهرهای جنوبی و جزیره کیش داشته باشید.

در آخر

مطالب بالا برای راهنمایی مسافران علاقه‌مند به سفر های زمینی و آشنایی با راه های سفر زمینی به کیش تهیه شده و امیدواریم که مطالعه‌ی این مقاله برای شما مفید بوده باشد؛ چنانچه که تجربه سفر زمینی به کیش را داشته‌اید، تجربه های ارزشمند خود را به این جزیره دوست داشتنی را با ما و دیگر همراهان کیش‌سلام به اشتراک بگذارید.

در انتها برای شما سفری زمینی خوبی را به جزیره کیش آرزومندیم!

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *