کیش سلام – KishSalam
0

راهنمای سفر جامع زمینی از تهران به کیش

راهنمای سفر جامع زمینی از تهران به کیش
بازدید 78

راهنمای سفر جامع زمینی از تهران به کیش

اگر که جزو دسته افرادی هستید که به ماجراجویی علاقه دارند و اهل سفر هستند و ترجیحشان این است تا از مسیر به طور کامل لذت ببرند قطعا سفر زمینی را به دیگر شیوه های سفر رفتن ترجیح میدهید؛ اگر که قرار است که با خودروی شخصی خود به سفر بروید این را میدانید دو نکته در سفر های زمینی بسیار مهم هستند، اول مقصد و دومین مورد مسیر رفت و برگشت؛ داشتن اطلاعات درباره هر دو این موارد بسیار مهم بوده خصوصا اگر که قرار است تا به صورت زمینی به مقصد خود بروید.پس بهتر است تا پیش از سفر آگاهی لازم را از مسیر خود داشته باشید خصوصا که اگر این سفر سفر زمینی از تهران به کیش باشد و مسافت و شهر های بسیاری پیش روی شما باشند.
یک نکته که افراد با تجربه در این زمینه می گویند این بوده که از مسیر لذت ببرید و عجله رسیدن به مقصد را کنار بگذارید، از مسیر های امن تردد کنید و تا جایی امکان از مسیر و زیباهایی اطرافتان را ببینید و لذت ببرید.
سفر زمینی از تهران به کیش یک ماجراجویی کامل و لذت بخش است اما باید در نظر داشته باشید که در این سفر کودکان یا افراد مسن همراهتان اذیت نشوند، در این صورت همواره میتوانید به رزرو تور کیش از تهران اقدام کنید؛ در انتها باید بگوییم که سفرهای زمینی همواره به نسبت طولانی تر هستند و بهتر است که از قبل خود را آماده کنید، پیشنهاد میکنیم پیش از حرکت به کیش مقاله راهنمایی سفر به کیش از تهران را مطالعه کنید، در این این مقاله از کیش سلام ما به بررسی و معرفی بهترین مسیرهای زمینی موجود برای شما از مبدا تهران به مقصد کیش پرداخته ایم.

راه های زمینی از تهران به کیش

به طور کل دو راه پیشنهادی برای سفر به کیش از تهران وجود داشته که در ادامه به بررسی آنها پرداخته ایم:
مسیر اول: تهران، قم، کاشان، نطنز، اصفهان، شهرضا، آباده، مرودشت، شیراز، جهرم، لار، بستک، بندرلنگه
مسیر دوم: تهران، قم، کاشان، نطنز، اصفهان، شهرضا، آباده، مرودشت، شیراز، فیروزآباد، کازرون، خنج، لامرد، بندر آفتاب یا بندر چارک
اینکه کدام یکی از مسیرها را انتخاب میکنید کاملا به خود و علاقه شخصی خودتان در رابطه با اینکه در کدام شهر ها مایل به توقف هستید دارد، پایان هر دو مسیرها بندرگاهی است که به کمک لندینگ کرافت ها یا کشتی های خودروبر میتوانید خود و ماشینتان را به جزیره کیش برسانید.

خلاصه ای از مسیر تهران به کیش

اگر که به صورت کلی تنها مسیر را بخواهیم در نظر بگیریم بدون در نظر داشتن توقف در مسیر و گشت و گذار برای رسیدن کیش حدود 18 ساعت رانندگی را در پیش دارید اما بعید است که دلتان نخواهد در بین راه استراحتی کنید و از مناظر و شهر های مختلف دیدن کنید! به بیان دیگر 18 ساعت رانندگی مداوم چیزی نیست که عقل و جسم شما اجازه آن را بدهد. مهم تر این که نکته سفر زمینی همین گشت و گذار ها و دیدن جاذبه های گردشگری بین راهی است، اگر که علاقه ای نداشته باشید سفر هوای به کیش هم سریع تر خواهد بود و عموما هم ارزان تر!
پس بهتر است تا سفر خود را به سه بازه 6 ساعته تقسیم کنید و در مسیر در دو شهر مورد علاقه خود توقف کنید یا حتی یک شب یا روز را در آنجا بگذرانید.

مدارک مورد نیاز جهت حمل و نقل در بنادر چارک، لنگه و آفتاب

در نظر داشته باشید که پیش از حرکت شناور می‌بایست 2 ساعت قبل در بندر حضور داشته باشید؛ مدارک مورد نیاز جهت جا به جای خودرو از بنادر نیز در دفاتر گمرک که واقع در بندرها هستند مشاهده و بررسی می‌شود؛ مدارکی که نیاز دارید:
– اصل وکپی کارت ماشین
– برگه معاینه فنی
– گواهینامه رانند ماشین

وسایل ضروری سفر زمینی تهران به کیش

وسایل ضروری مورد نیاز شما بسته به فصلی که قرار است به کیش سفر کنید متفاوت خواهد بود اما اگر قصد سفر در زمستان را دارید، برای مسیر خود لباس گرم و پتو را فراموش نکنید البته در نظر داشته باشید که زمستان های جزیره کیش مانند سایر نقاط نبوده و چندان نیاز به لباس گرم نخواهید داشت؛ برای اینکه بهتر درباره نحوه بستن چمدان و انتخاب وسایل برای سفر به کیش آماده شوید پیشنهاد میکنیم مقاله برای سفر به کیش چی ببریم؟ را مطالعه کنید.
خرابی یا نقص فنی خودرو را در مسیر در نظر داشته باشید پس پیش از سفر از بابت سلامت بودن خودرو اطمینان حاصل کنید و البته که لوازم ضروری تعمیر خودرو را نیز همراه خود داشته باشید؛ لوازمی همچون ست آچار و پیچ گوشتی، چراغ قوه، نوار چسب، لاستیک زاپاس، زنجیر چرخ، دفترچه راهنمای تعمیر خودرو از جمله مواردی است که وجود آن در هر خودروی ضروری است.
در انتها اگر که داروی خاصی را مصرف میکنید به تعداد مورد نیاز تهیه کرده و در جایی به دور از رطوبت و گرما قرار دهید؛ همچنین داروهای مسکن، ضد تهوع و دیگر داروهای اصلی بدون نسخه را نیز میتوانید تهیه کنید. در نظر داشته باشید بهتر است از خوردن غذاهای سنگین در طول راه پرهیز کنید تا دچار مشکلات سلامتی نشوید خصوصا که سیستم بدن در سفر ممکن است به راحتی بهم بریزد و رعایت این نکته بسیار کمک کننده خواهد بود.

تمام آن چیزی که درباره سفر زمینی از تهران به کیش باید بدانید

پیش از ادامه بهتر است بگوییم که از روز قبل نسبت به پر بودن باک بنزین خود اطمینان حاصل کنید تا با خیالی راحت سفر خود را آغاز کنید. در ادامه به مسیر سفر زمینی از تهران به کیش به صورت شهر به شهر، همراه با توضیحاتی در رابطه با آنها پرداخته ایم.
تهران تا قم: اگر که از سمت آزادراه جدید تهران قم شروع به حرکت کرده‌اید، پس از 100 کیلومتر به پمپ بنزین زیتون می‌رسید اما اگر آزادراه قدیمی تهران قم را که پیشنهاد نمیکنیم را انتخاب میکنید پس از 32 کیلومتر به پمپ بنزین پس از سلمان آباد خواهید رسید و در آخر با طی کردن 148 کیلومتر به قم می‌رسید.
– مبدا اندازه گیری از ابتدای آزادراه تهران قم می باشد.
– در صورتی که قصد توقف در شهری را ندارید مسیر کمربندی را در پیش بگیرید تا درگیر ترافیک شهری نشوید.

راهنمای سفر جامع زمینی از تهران به کیش- تهران قم

تهران قم

قم تا کاشان: در این مسیر به وارد منطقه مشکات شده اید و پیش روی خود جایگاه سوخت امیرکبیر را خواهید دید در صورتی که نتوانستید پمپ بنزین امیرکبیر را پیدا کنید، پس از مشکات در منطقه خزاق پمپ بنزین قائم قرار گرفته است. از قم تا کاشان 111 کیلومتر فاصله بوده و چندان جاذبه دیدنی در میانه راه وجود ندارد، پیشنهاد میشود در صورتی که خسته نیستید با سرعت بیشتر و توقف کمتری حرکت کنید تا زمان بیشتر جهت استراحت در میانه راه داشته باشید.


کاشان تا نطنز: بعد از خروج از کاشان و حرکت به سمت نطنز پیش روی خود مجتمع خدماتی رفاهی سان آرا را خواهید دید که در مقابل آن پمپ بنزین سرای کویر وجود دارد؛ بسته به زمان حرکت شما، این مکان جای مناسبی جهت استراحت 30 دقیقه تا 1 ساعت و یا صرف صبحانه یا نهار است.


نطنز تا اصفهان: برای رسیدن به اصفهان حدود 1 ساعت و 40 دقیقه از نطنز فاصله دارید که میتوانید از دو مسیری که در ادامه خواهیم گفت به اصفهان برسید. آزادراه امیرکبیر و آزادراه معلم که تفاوتی با یکدیگر از نظر زمانی با هم ندارند. در صورتی که ورود به بزرگراه آزادگان فاصله چندانی با پمپ بنزین نخواهید داشت و در مسیرتان نیز بیمارستان گلدیس وجود دارد. اگر که قصد توقف در اصفهان را ندارید پیشنهاد میکنیم تا از آزادراه کنارگذر غربی اصفهان که در ادامه آزادراه امیرکبیر است راه خود را ادامه دهید. اما با توجه به رانندگی 6-7 ساعته و دیدنی های شهر اصفهان پیشنهاد میکنیم که اولین توقف طولانی خود را در این شهر داشته باشید.


اصفهان تا شهرضا: زمان مورد نیاز برای تمام کردن این مسیر 1 ساعت و 15 دقیقه اس؛ چنانچه در داخل شهر اصفهان هستید وارد خیابان معروف هزار جریب اصفهان شوید و به دنبال آن وارد بزرگراه شهید دستگردی شوید، پمپ بنزینی در خیابان هزار جریب پس از مرداویج در صورت نیاز وجود دارد.
در ادامه پس از 13 کیلومتر و حدود 30 دقیقه به سیتی سنتر اصفهان خواهید رسید، چنانچه در اصفهان توقف نداشتید و از کمربندی حرکت کردید پیشنهاد میکنیم سری به این مجتمع بزرگ بزنید؛ در سیتی سنتر اصفهان میتوانید از خدماتی همچون هتل، کافی شاپ و رستوران، سالن سینما و موزه بهره ببرید. به طور کل این منطقه مکان مناسبی جهت استراحت کوتاه مدت شما خواهد بود.


شهرضا تا آباده: کل این مسیر 1 ساعت 30 دقیقه بوده و چنانچه در بین راه نیاز به استراحت داشتید میتوانید با دیدن تابلو هلال احمر تغییر مسیری جهت استراحت کوتاه مدت در آن داشته جا داشته باشید. در این مسیر به فاصله 30 دقیقه پمپ بنزین وجود دارد.
اگر که به موزه گردی و تاریخ علاقه دارید پیشنهاد می کنیم تا بازدید از کاروانسرای شاه عباسی را از دست ندهید که کاروانسرایی مربوط به دوره صفوی بوده و در 42 کیلومتری شهرضا قرار گرفته است.


آباده تا مرودشت: برای اینکه به مرودشت برسید می‌بایست از بزرگراه آباده صفاشهر عبور کنید، بعد از طی کردن 67 کیلومتر به پمپ بنزین کولی کش خواهید رسید و کمی جلوتر نیز پمپ بنزین ده بید پیش روی شما قرار گرفته است.
در عمل می بایست 218 کیلومتر را برای رسیدن به مرودشت بپیمایید که به زمانی بیش از 3 ساعت نیاز دارد از این جهت پیدا کردن جایی برای استراحت در میان راه ضروری است؛ پیشنهادی که برای شما جهت استراحت میانه راه داریم شهر تاریخی پاسارگاد است، درست است که کمی مسیر شما را دور خواهد کرد اما دیدن شهر پاسارگاد به این موضوع می ارزد. برای رفتن به شهر پاسارگاد بایستی از طریق جاده پاسارگاد حرکت کنید؛ نکته مثبت این موضوع این بوده که در محوطه پاسارگاد چند رستوران و اقامتگاه خوب جهت رفاه حال مسافران قرار گرفته است که میتوانید در آن به استراحتی چند ساعته بپردازید. اما اگر زمان شما فشرده است پیشنهاد میکنیم استراحت کامل را برای زمانی که به شیراز می‌رسید موکول کنید.


مرودشت تا شیراز: یک مسیر 50 دقیقه جهت رسیدن به شیراز پیش روی شما خواهد بود که تا دروازه قرآن شیراز این مسیر همراه شما است. همچنین که در این جاده قرار است تا از بزرگترین رودخانه استان فارس یعنی رودخانه کر عبور کنید.
مسیری که از اصفهان تا شیراز طی کردید چیزی حدود 7-8 ساعته بوده که با در نظر داشتن توفق های بین راهی میتواند بیشتر هم باشد؛ پیشنهاد میشود که شیراز را برای دومین مقصد توقف طولانی و استراحت خود انتخاب کنید چرا که حالا دو سوم مسافت سفر زمینی از تهران به کیش را رفته اید پس میتوانید یکی دو روزی را به گشت و گذار و دیدن شهر شیراز اختصاص دهید. میتوانید از جاذبه های دیدنی همچون آرامگاه سعدی و حافظ، باغ ارم، مسجد صورتی، بازار وکیل و خانه قوام دیدن کنید.


شیراز تا جهرم: مسیر شیراز تا جهرم 2 ساعت و 18 دقیقه بوده که در مسیر بستنی فروشی های متنوعی وجود دارد که پیشنهاد میکنیم خوردن فالوده بستنی شیراز را فراموش نکنید. پس از 1 ساعت رانندگی در این مسیر به پمپ بنزین و استراحتگاه نصیرآباد خواهید رسید که چند دقیقه ای را میتوانید به استراحت بپردازید.
جهرم تا لار: پس از مسافتی حدود 70 کیلومتر جایگاه سوخت دیگری در مسیر قرار دارد؛ برای رسیدن به لار حدودا 2 ساعت زمان نیاز است البته در صورتی که نخواهید از دیدنی های شهر لار بازدید کنید!


لار تا بستک: اینجا جایی است که شما وارد استان هرمزگان میشوید، در این جاده پس از طی مسافت 22 کیلومتر وارد استان هرمزگان میشوید که در مسیر شما دو رودخانه بست بنارگیل و رودخانه غربی کرمستج قرار دارد.
بستک تا بندرلنگه: در اینجا مسیر دیگر آبی دریا را به خوبی روی نقشه خواهید دید و بعد از 2 ساعت بوی دریا را حس خواهید کرد.


نکته اول: مسافت ها و زمان های ذکر شده در این مقاله حدودی بوده در نتیجه سرعت، میزان و تعداد توقف در تغییر زمان های گفته شده دخیل هستند.
نکته دوم: مسیر شرح داده شده در این مقاله مسیری است که شما را از تهران به کیش توسط بندر لنگه میرساند؛ چنانچه مایلید تا از بنادر چارک یا آفتاب به جزیره کیش سفر کنید می بایست بعد از رسیدن به شیراز به جای مسیر جهرم، مسیر فیروزآباد را در پیش بگیرید و بعد از آن به ترتیب به کازرون، خنج، لامرد، بندر آفتاب یا بندر چارک بروید.
نکته سوم: پیش از سفر بندری را که قرار است از آن به کیش حرکت کنید را بررسی کرده و ساعات حرکت و تعداد کشتی های خودروبر در آن بنادر را در نظر داشته باشید.
مدت زمان رسیدن به کیش از بنادر آفتاب، چارک، لنگه به جزیره کیش

در ادامه فاصله سه بندر منتهی به جزیره قشم را برای شما مورد بررسی قرار داده‌ایم:

بندر آفتاب تا جزیره کیش: 18 کیلومتر فاصله که طی 30 دقیقه به مقصد خواهید رسید.
بندر چارک تا جزیره کیش: 32 کیلومتر فاصله که طی 60 دقیقه به مقصد خواهید رسید.
بندرلنگه تا جزیره کیش: 93 کیلومتر فاصله که طی 150 دقیقه به مقصد خواهید رسید.
لازم به ذکر است که زمان های ذکر شده نسبی بوده و به عوامل بسیاری همچون شرایط جوی بستگی دارد.
در آخر
در انتها امیدواریم که تجربه سفر زمینی خوبی را از تهران به کیش داشته باشید؛ در صورتی که تجربه ای در رابطه با سفر زمینی به جنوب کشور و جزیره کیش دارید، در قسمت نظرات برای ما و دیگر همراهان کیش سلام به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *