کیش سلام – KishSalam
0

در مورد باشگاه اسب سواری کیش چه می‌دانید؟

در مورد باشگاه اسب سواری کیش چه می‌دانید؟- کیش سلام
بازدید 103

در مورد باشگاه اسب سواری کیش چه می‌دانید؟

اجاره ماشین در کیش

اجاره ماشین در کیش

در مقاله امروز از کیش‌سلام به سراغ معرفی باشگاه اسب سواری کیش و امکانات آن پرداخته‌ایم؛ جزیره کیش از زیباترین نقاط گردشگری در کشور بوده که هر ساله مسافران و گردشگران بسیاری را از درون و خارج ایران به خود می‌کشاند؛ داشتن امکانات رفاهی و گردشگری گوناگون و مختلف در این جزیره باعث شده تا جزیره کیش تبدیل به یکی از بهترین مکان های تفریحی و گردشگری در ایران بشود به گونه‌ای که برخی از امکانات این جزیره سخن اول را در منطقه می‌‌زنند!

شما می‌توانید تقریبا هر نوع تفریحی که در ذهن دارید در جزیره کیش پیدا کنید و در طول مدت اقامت خود هر کدام از آنها را تجربه کنید، از تفریحات پرطرفداری که در جهان و خصوصا ایران طرفداران بسیاری داشته و از محبوبیت بالایی برخوردار بوده، اسب سواری بوده که سوارکاری جزو ورزش های قدیمی و محبوب در ایران می‌باشد که از دیرباز تا کنون جایگاه ویژه‌ای را در بین ایرانیان پیدا کرده است.

معرفی باشگاه اسب سواری کیش

با توجه به محبوبیت سوارکاری، مسئولان گردشگری تصمیم گرفتند تا با افتتاح باشگاه اسب سواری کیش و مهیا کردن امکانات مورد نیاز این ورزش، فضا را برای مسافران و گردشگران علاقه‌مند به بهترین شکل ممکن آماده کنند تا افراد بتوانند با مراجعه به این باشگاه لحظات خوش و لذت بخشی را در سفر خود به این جزیره تجربه کنند.

باشگاه اسب سواری کیش، یکی از کاملترین و بهترین باشگاه های اسب سواری در کشور بوده که در شمال جزیره کیش مشغول پذیرایی علاقه‌مندان خود به این تفریح لذت بخش برای تمامی افراد با هر سطح از تجربه حرفه‌ای و یا مبتدی است.  در باشگاه اسب سواری کیش بیش از 50 رأس اسب از نژاد های اصیل و گوناگون وجود داشته که در کنار امکانات پیشرفته و به روز این مجموعه، می‌توانند به داشتن یک روز خاطره‌انگیز و مفرح به شما کمک کنند.

این باشگاه در حدود 28 سال پیش به منظور برگزاری مسابقات بین المللی اسب سواری خلیج فارس در جزیره کیش افتتاح شده است، در طول این 28 سال با گذشت زمان شاهد به روز شدن و مدرن شدن امکانات و تجهیزات در این مجموعه بوده‌ایم تا به جایی که این باشگاه دارای امکانات توسعه یافته و به روز مطابق با استاندارد های جهانی است.

امکانات باشگاه اسب سواری کیش

از امکانات در نظر گرفته شده در این باشگاه می‌توان به پیست کورس استاندارد، اصطبل های مجهز و استاندارد و مانژ صحرایی اشاره کرد. همچنین برخورداری از محوطه‌ای بزرگ از دیگر امکانات این باشگاه بوده که باشگاه سوارکاری کیش را تبدیل به یکی از بهترین باشگاه های اسب سواری در کشور کرده است.

از نکات مثبت و مزیت های که می‌توان به آن اشاره کرد، حضور همیشگی کادر درمانی و پزشکی و متخصصین دامپزشکی در باشگاه اسب سواری کیش بوده که در مواقع نیاز برای حفاظت از سلامت سوارکارن و اسب ها اقدامات لازم را انجام دهند. امکانات مجموعه اسب سواری کیش محدودیت جنسی نداشته و هم بانوان و هم آقایان می‌توانند از این امکانات استفاده کنند و لذت ببرند.

در مورد باشگاه اسب سواری کیش چه می‌دانید؟- کیش سلام

باشگاه سوارکاری کیش

.محل قرارگیری باشگاه اسب سواری کیش

اگر تصمیم به بازدید از باشگاه اسب سواری کیش را در طول سفر خود دارید بهتر است تا با محل قرار گیری و آدرس این باشگاه آشنا شوید؛ باشگاه سوارکاری کیش در نزدیکی دهکده ورزشی المپیک قرار داشته که به علت همجواری با این مجموعه به این باشگاه، باشگاه سوارکاری المپیک نیز گفته می‌شود؛ از سمت شرق این باشگاه به بلوار حریره راه داشته و در قسمت غربی آن نیز بلوار المپیک قرار دارد، در سمت جنوبی باشگاه المپیک نیز بلوار میرمهنا قرار گرفته و اگر از جاده کرانه برای رسیدن به باشگاه سوارکاری کیش می‌روید باید بدانید که در قسمت شمالی باشگاه قرار دارد.

اطراف باشگاه سوارکاری کیش با توجه به موقعیت گفته شده شهرک میرمهنا، شهرک صنعتی، شهرک آب و برق و شهر باستانی حریره قرار گرفته که به گونه‌ای می‌توان گفته که باشگاه سوارکاری کیش را در خود محصور کرده‌اند.

نژاد اسب ها و مساحت باشگاه اسب سواری کیش

 مساحت باشگاه اسب سواری کیش وسعتی حدودا 6000 متر مربعی داشته که در خود 50 رأس اسب اصیل با نژادهای مختلف را جای داده است؛ از نژاد اسب های اصیلی که در باشگاه اسب سواری کیش خواهید دید می‌توان به دره شوری، عرب، تروبرد اشاره کرد که توسط افرادی مجرب و حرفه‌ای در اصطبل های مجهز این مجموعه نگهداری می‌شوند.

برای فصول سرد سال، به منظور بهبود تجربه اسب سواری در این باشگاه، یک مانژ صحرایی برای گشت زنی آزاد طراحی شده است؛ همینطور داشتن جایگاه و فضایی کافی در کنار طراحی و ساخت پیست کورس اسب سواری باعث شده تا در طول دوران فعالیت خود این باشگاه همواره از مسابقات مهم اسب سواری در کشور و منطقه میزبانی کند.

 باشگاه اسب سواری کیش در سال های 1385 و 1386 میزبانی مسابقات زمستانه کشوری را بر عهده داشته و از سال 1382 پیرو قراردادی به بخش خصوصی واگذار شده است که این قرارداد تا پایان سال 1402 پا برجا بوده و در اختیار بخش خصوصی قرار دارد.

دسترسی های باشگاه اسب سواری کیش

همانطور که اشاره کردیم، محل قرارگیری باشگاه اسب سواری کیش در نزدیکی دهکده المپیک بوده؛ به علت موقعیت قرار گیری این مجموعه شما دسترسی خوبی تقریبا به مکان های گردشگری جزیره کیش خواهید داشت، تنها با چند دقیقه پیاده روی می‌توانید از استخر المپیک، باشگاه بانجی جامپینگ که در نزدیکی باشگاه سوارکاری کیش است دیدن کنید.

در جنوب دهکده المپیک نیز شهر زیرزمینی کاریز وجود داشته و در شمال باشگاه نیز شهر باستانی حریره در دسترس شما خواهند بود که هر دوی آنها جزو جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی در کیش هستند. اگر که بعد از سوارکاری حوس خرید و گشت زنی در بازار و خرید سوغاتی به سرتان زد، می‌توانید به بازار های مانند دامون، مرکز خرید پادنا و بازار هرمز که در نزدیکی  مجموعه ورزش المپیک و باشگاه سوارکاری کیش است مراجعه کنید و از خرید کردن و گشتن در فضایی پاساژ لذت ببرید.

یکی دیگر از مزایای باشگاه سوارکاری کیش که به آن باید توجه داشت، نزدیکی آن به بندگاه کیش بوده، مکانی که در آن کشتی های تفریحی در آ« لنگر انداخته‌اند و در انتظار علاقه‌مندان سفرهای چند ساعته بر روی آب های نیلگون خلیج فارس هستند، شما می‌توانید برنامه خود را طور تنظیم کنید که تا قبل از حرکت کشتی های تفریحی کیش، عصر را به سوارکاری در باشگاه اسب سواری کیش مشغول شوید و در نهایت شام را بر روی آب های خلیج فارس میل کنید. چنانچه که به سفر های دریایی علاقه‌مند باشید و به دنبال کمی هیجان و تفاوت در سفر خود می‌گردید می‌توانید به یکی دیگر از تفریحات پرطرفدار جزیره کیش یعنی اجاره قایق تفریحی در کیش روی بی‌اورید، شما می‌توانید به اجاره قایق تفریحی و یات های زیبا و مجلل یک روز خاطره‌انگیز را برای خود و همراهانتان به ارمغان بی‌اورید.

ساعات کار باشگاه اسب سواری کیش  

باشگاه سوارکاری جزیره کیش در تمامی فصل ها، هر روزه، حتی روز های تعطیل از ساعت 8 صبح الی 18 بعد از ظهر میزبان علاقه‌مندان سوارکاری به خود است، این باشگاه همچنین دارای کافی شاپ و رستوران بوده که برای عموم آزاده است و شما می‌توانید در طول مدتی که در این مجموعه هستید از امکانات آنها استفاده کنید.  

سخن آخر

از این که تا انتهای مقاله همراه ما بودید سپاسگزارم؛ در این مقاله تلاش بر این شد تا تمامی نکات و مواردی که می‌بایست در رابطه با باشگاه سوارکاری کیش می‌دانستید را برای شما گرد هم‌آوریم، امیدواریم که مقاله فوق برای شما مفید بوده باشد؛ چنانچه که تجربه سوارکاری در مجموعه اسب سواری کیش و استفاده از خدمات این مجموعه را داشته‌اید، تجربه خود را با ما و دیگر همراهان کیش‌سلام در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.برای خرید بلیط لحظه آخری کیش از سایت Kish4.ir استفاده فرمایید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *